Άρωμα ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ...2013!

Με μια μελωδική, χαρούμενη Χριστουγεννιάτικη γιορτή από τα παιδιά της χορωδίας και της ορχήστρας,το 5ο Γυμνάσιο Λαμίας, έκλεισε τις πύλες του και αποχαιρέτησε το 2013!

Τη Δευτέρα 23 Δεκεμβρίου 2013, μετά τον εκκλησιασμό του σχολείου μας στον Ιερό Ναό του Αγ. Λουκά, οι μαθητές υπό την καθοδήγηση της  μουσικού του σχολείου κας Χρυσούλας Παναγιώτου, τραγούδησαν χριστουγεννιάτικα κάλαντα και μελωδικά τραγούδια, σκορπώντας μια ξεχωριστή νότα αισιοδοξίας και χαράς, σε όσους απόλαυσαν τη γιορτή.

Στο ευχητήριο μήνυμα η Διευθύντρια του 5ου Γυμνασίου κα Αδάμ Σωτηρία έδωσε συγχαρητήρια σε όσους συμμετείχαν στην γιορτή, ενώ έδωσε τα εύσημα για την κίνηση των μαθητών να μαζέψουν χρήματα για φιλανθρωπικό σκοπό.

Μαθητές και καθηγητές έδωσαν το ραντεβού τους μετά τις γιορτές, στις 8 Ιανουαρίου 2014, για τη συνέχιση της δημιουργικής σχολικής χρονιάς, το νέο έτος!

ΧΑΡΟΥΜΕΝΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ!